Для мам і тат про життя малят





1 ВЕРЕСНЯ – СПРАВЖНЄ СВЯТО ЗНАНЬ І ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ!


Так вирішили дошкільнята – вихованці нашої «Зірочки» після веселих ігор та розваг на Дні Знань. А подарували їм це свято найулюбленіші казкові герої: клоун Кльопа, Лисичка, мудра Книга.

Граючи з гостями свята, діти насправді і не повірили, що веселий клоун не хотів відпускати малят до навчання (тому і заховав  чарівний ключик), зрозумілі, що він з ними шуткує! Але все-ж-таки дітки залюбки, серйозно та відповідально  виконували усі його завдання, щоб ключик віднайти!

А Лисичка виявилась зовсім не хитрою, а дуже доброю. Вона так сильно співчувала дітлахам, що усі завдання клоуна виконувала разом з малятами!

І тільки мудра Книга відразу зрозуміла, що наші дітки найрозумніші, найспритніші, відразу виконають усю роботу, та ще й при цьому і заспівають, і затанцюють, і віршика розкажуть, і в гру пограють! Ось так сильно хочуть наші дітки підростати, добру та уму-розуму навчатись!

А усі свої враження, добрі і світлі почуття висловили вихованці у своїх роботах під час конкурсу малюнку на асфальті.

Програму Дня Знань продовжили веселі і цікаві ігри з вихователями на майданчику, сюрпризи і «цікавинки», підготовлені педагогами в куточках групових приміщень.
День Знань – це справжнє свято! 







ЧАКЛУВАЛИ, ГРАЛИ Й ТАНЦЮВАЛИ
НА ЧАРІВНЕ СВЯТО ІВАНА КУПАЛА!
В чарівну купальську ніч оживають усі казкові істоти – і  русалки, і чаклуни, і лісовички…  Одна з них – чарівна  русалонька – завітала  на свято до дитячого садочка!
Ой і цікаво малятам було слухати розповідь гості про народні традиції, веселі ігри, чарівні обряди, пов’язані з цим святом! А гостя-русалонька влаштувала дітлахам веселі змагання та ігри:
-              Зібрала спочатку русалонька самих малесеньких і пограла з ними в сонечко та дощик.
-              А вихованці середнього дошкільного віку, вдягаючи надувні круги (прямо як у морі!) радісно долали цікаві перешкоди.
-              А вигадлива русалонька влаштувала рибалку для «старшачків»: запропонувала рибалкам бути дуже уважними і ловити у ставочку (добирати серед інших іграшок в обручі) тільки рибку, бо ставок чарівний і в ньому плавають ще й чудернацькі тваринки.
-              Далі вихованці логопедичних груп, змагаючись у командах,  весело і швидко перестрибували через калюжі, що начаклувала їм русалонька; а ще й  треба було утримати в руці парасольку, щоб дощик не намочив!

Веселою хороводами, таночками та дзвінким сміхом завершилося чарівне свято. Дякуємо тобі за нього, русалонька! Приходь до нас ще! 







У  ПОШУКАХ ЛІТА
«Літо, літечко чудове, як ми на тебе чекали! Привітаємо тебе, літечко, веселими розвагами, іграми, естафетами!». Під таким девізом пройшло веселе спортивне свято з вихованцями нашої «Зірочки».
А на святі і виявилось, що все вміють наші малята: і пробігти з м’ячиком, і через обручі стрибати, і зі стрибалками гратися… В нагоді став діткам і інший спортивний інвентар, що урізноманітнив цікаві веселі естафети для маленьких спортсменів.
Виправдалися старання інструктора з фізкультури, музичного керівника, завдяки яким усі вихованці садочка опанували фізкультурну розминку, веселий спортивний танок.

Гарним настроєм, який панував у садочку цілий день, зарядили вихованці «Зірочки» надвечір і своїх батьків. Як чудово, що дружать наші дошкільнята з фізкультурою!







НАУКА ДЛЯ ОЛЕНКИ
     В залі тиша, емоції на личках змінюються, дітки з захватом спостерігають за казкою наяву: педагоги дошкільного закладу підготували для своїх вихованців показ лялькового театру.
     А казка сьогодні не проста, казка повчальна! Бабуся з дідусем пустили Марійку ОДНУ в ліс по ягоди. А в лісі зустрів її Вовк і своїми хитрощами намагався ЗАМАНИТИ дівчинку до себе, щоб З`ЇСТИ!..
Насправді, дітлахам лячно спостерігати за подіями такої казки, адже малята сприймають усе серйозно, щиро вірять, що такі події можуть відбуватися насправді. Ось в цьому і є навчальний та виховний ефект дитячих казок, та ще й у вигляді лялькової вистави, де навіть іграшки оживають, і тварини вміють розмовляти людською мовою!.. А Вовчик-то прикидався добрим, переодягався у різні маски… Але його хитрим та підступним намірам не судилося збутися. Адже і добрий Ведмедик, і  бабуся з дідусем своєчасно кинулися на допомогу та врятували дівчинку!
А дітлахи разом з Оленкою винесли таку науку:

НІКОЛИ НЕ МОЖНА РОЗМОВЛЯТИ ТА ВІРИТИ НЕЗНАЙОМЦЯМ!



ПРЕКРАСНЕ  СВЯТО  РАДОСТІ  Й  НАДІЇ
Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань. Святкування цього дня в нашій «Зірочці» відбулося в понеділок 03.06.2019 року.

Немов чарівні квіти, вийшли до музичної зали у таночку «старшачки»  привітати друзів і усіх присутніх з цим чудовим святом.

«Все це ми, все це ми, все це друзі мої!» - зізнались усі разом вихованці садочка, коли ведуча свята (вихователь Єгорова І.О.) дізнавалась,  хто ж з присутніх цілий рік мріяв про літо, любить гратись, співати і танцювати на просторі, любить спорт і фізкультуру і нарешті дочекався цих веселих днів!

А вихованці середнього дошкільного віку подарували учасникам дійства гарні, добрі вірші про літо та ніжний таночок.

Вихованці молодших груп залюбки перетворились на квіти і зачарували глядачів танцювально-ігровим дійством. Навіть наймолодші дошкільнята не сумували, а у «Сонечко та дощик» весело пограли!

А яке ж то свято для дітей без веселої естафети, у якій вихованці старших та логопедичних груп продемонстрували свою спритність, швидкість?! І яке ж то свято для усіх діток без запальної веселої руханки і спільного танцю?! 
Ось так весело і пройшло у  «Зірочці»  святкування Міжнародного Дня захисту дітей – справжнього прекрасного свята радості та надії!

 











ГАРНА  ПИСАНКА  У  МЕНЕ,  БО  ВОНА  ДЛЯ  ТЕБЕ,  НЕНЕ!
Доброю традицією в дошкільному закладі є оформлення виставки «Писанкове сяйво» до свята Великодня. Ось і цей рік не став виключенням. Усі доклали належних зусиль: і дітлахи, і батьки, і вихователі. Кілька днів навколо виставки вирували емоції, панував гарний настрій, вирував справжній святковий дух! Роботи вийшли на славу, такі, що хотілося б розказати про них віршами.

 Ось і ми запрошуємо батьків вивчити з малятами віршика до свята.


Зайчик писаночку ніс

Через поле, через ліс.

Писанку писав він сам

На Великдень діточкам.

             Леся Храплива-Щур

ПИСАНКА

Гарна писанка у мене,

Мабуть, кращої нема.

Мама тільки помагала,

Малювала ж я сама.

Змалювала дрібно квіти,

Вісім хрестиків малих

Хоч не зразу змалювала

( зіпсувала п’ять яєць )

Тато мовив « молодець!»

Я ту писанку для себе,

Для зразочка залишу,

А для мами і для тата

Дві ще кращих напишу.

             Катерина Переліска

РАДІСНИЙ НАДХОДИТЬ ДЕНЬ

Радісний надходить день

Дзвони дзвонять: день-дзелень.

Понад міста, понад села,

Лине вісточка весела.

Ясне сонечко селом

Наче писанка зійшло-

ибігайте з хати діти!

Як сьогодні не радіти?

Вийдем, вийдем на горбок,

Заспіваєм гаївок,

Що весна вже воскресла,

Нам Великдень принесла!

                     Р. Завадович

Гей Великдень!

Гей, Великдень! Гей весна!

Що несе мені вона?

На голівоньку вінок,

А у кошик крашанок.

ПИСАНКА

В хаті на осонні

Сяду на ослоні.

Сяду я скраєчку –

Розпишу яєчко.

Нумо, пензлику, танцюй,

Гарно писанку малюй.

Буде небо і земля,

І ставочок, і поля.

Сильний і міцний дубок,

А на ньому – яструбок.

Буде в мене писанка

Про Вкраїну пісенька.

                     В. Таран

ВЕЛИКОДНІ ПИСАНКИ.

Що за дивнії яєчка

Наша курочка знесла!

Намальоване гніздечко

Ще й пташиночка мала,

Навкруги – барвисті квіти,

Жовті, сині гілочки....

Чи здогадуєтесь, діти,

Що це? Певно – писанки!

Їх не курочка знесла,

Їх матуся принесла,

Ми гуртом розмалювали

Для святкового стола.

Сяють наші писанки,

Як весняні квіточки!

Л.Полтава 




Що ж таке паска?
-      Що таке «паска», а що таке «пасха»?

-      Коли яке з цих слів слід промовляти?

Навчали дошкільнят розрізняти ці слова вихованці старшої загальної групи «А» (вихователь Соловйова А.П.).

І пісеньку привітну заспівали діти запрошуючи в гості весну-красну, і у таночку закружляли і віршики цікаві розказали.

А весна-красна не просто в гості завітала, а всі продукти на пасочку по збирала і діточок пасочки випікати навчала. Так малята і дізнались чим відрізняються паска від пасхи і ще з більшим нетерпінням почали чекати Великоднє свято, щоб прилучитися до добрих і прекрасних, вічно юних духовних джерел нашого народу. Так і формуються майбутні патріоти рідної країни.







Як захоплюють дошкільнят світлі і добрі народні  традиції!
Відтворюючи народні обрядові дії, педагоги нашої «Зірочки» прилучають вихованців до народних джерел, виховують любов до духовних  витоків рідного народу.

Не виключенням, а потужним джерелом цього процесу є святкування Великодня, прилучення малят до традицій та обрядів Чистого четверга, інших свят весняного циклу.

Ось і діти середньої загальної групи разом з педагогом Шиян Людмилою Миколаївною запросили вихованців садових груп з ними прикрашати великодні яєчка.

Постаралися малята на славу. Стільки гарних віршиків вивчили. А дівчатка замилували гостей ніжним та виразним таночком з рушниками.

Сам пан-господар з господинею прибирались у хаті в Чистий четвер. А півничок з дівчатками-курчатками, граючись у народну гру, подарували їм святкове яєчко.

Народна гра – захопливе дійство, отже і всі дітлахи залюбки поводили хороводи, танцювали парні таночки.

Ой і славна вийшла писаночка, що розмальована чарівним пензликом у захопливому ігровому дійстві!

Так і дізнались вихованці «Зірочки» про традиції Чистого четверга. А писаночки та інші великодні сувеніри утворили наступного дня цікаву, яскраву виставку у дитсадочку.

Так і привчаємо малят до народних джерел.









Не я б’ю – верба  б’є,  за тиждень Великдень…
Вихованці  «Зірочки» завжди з любов’ю і радістю веселими розвагами відзначають ці дні, розповідаючи один одному про чарівні народні традиції весняного циклу.

А розпочали малята готуватися до Великодня з Вербної неділі. Про таїнство народних ігор та обрядів повідомили дітлахам вихованці старшої загальної групи «Б» з педагогами Грицюк О.М., Шиян Л.М.

Дівчатка запросили до свята таночком з вербовими гілочками. А вербові гілочки виявились не прості, а такі, з якими багато цікавих  веселих ігор. Але ж не просто в ігри можна з ними грати, а ще й багато цікавих легенд та повір’їв дізнатись.

Ой і звеселили учасників розваги ці дива! Про це дітки повідомили гостям веселою запальною піснею-таночком і в ігровій сценці з улюбленими дитячими героями кішкою та мишеням.

Як же добре та мило дошкільнятам брати участь в народних обрядових діях, іграх, в яких народжується любов до народної творчості, народної культурної спадщини.












ЗАВЖДИ  ДУЖЕ  КОРИСНО  ДЛЯ  ДОШКІЛЬНЯТ
Як швидко для вихованців «Зірочки» промайнув тиждень безпеки, який пройшов у квітні 2019 року. Адже педагоги закладу творчо підійшли до вирішення завдання навчання дітей основних правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, вміння правильно діяти в екстремальних умовах. Бо це – одне з пріоритетних завдань нашого дитячого садка.
Цікаво під час розваги навчали правил поведінки на дорозі та дорожнім знакам вихованці молодшої санаторної групи своїх друзів – вихованців садових груп.
Зраділи усі малята, коли лісові друзі (вовчик, ведмедик та лисичка) перемогли небезпечний вогонь. Разом з казковими героями вихованці закладу опановували правила поводження з вогнем, розглядали причини виникнення пожежі та її наслідки, навчались бути обережними з вогнем. В цьому допомагали лісовим друзям вихованці та вихователі середньої санаторної групи.
А розвага в молодшій загальній групі ще раз показала нашим дітлахам, що спілкування з незнайомцями – це дуже небезпечно!
У підсумку Тижня безпеки педагоги та батьки висловили одностайну думку, що такі заходи дуже корисні для дошкільнят. Адже діти – це наше майбутнє. І ми, дорослі, маємо навчати дітей особистої безпеки, доносити до їхнього розуміння те, що найважливіше для людини – це особисте здоров’я та життя.




ТАТО,  МАМА,  Я   ТУРИСТИЧНА  СІМЯ
Масу позитивних емоцій отримали учасники та глядачі спортивного свята «Тато, мама, я – туристична сімя», яке пройшло за традицією наприкінці квітня в старшій санаторній групі.  
Здивувались глядачі, як швидко маленькі учасники команд «Промінчики» та «Хвильки» «зібрали речі» у туристичний похід, передаючи мяч-«валізу» один одному. Не відставали і батьки, швидко дістаючись до пункту призначення на фітболах.
З усіма завданнями впорались команди дітей та дорослих: і продукти швидку закупили у супермаркеті та доправили їх до транспорту, і усі перешкоди на самокатах подолали.
А якими вправними та витривалими проявили себе батьки під час естафети в мішках, рухаючись у «швидкісному потязі» (навприсядки, тримаючись за плечі сусіда), в інших естафетах! Діти такого й не очікували!.. А батьки пишалися своїми маленькими майбутніми олімпійцями! Насправді, діти проявили свої лідерські якості та спортивні навички, набуті у нашому дитячому садочку. А батьки стали прикладом для своїх дітлахів, показали свої спортивні можливості та свій незламний спортивний дух, змагались з усіх сил за своїх дітей, завзято, зі справжнім командним духом долали всі перешкоди на шляху до перемоги.
Заслужене нагородження маленьких спортсменів та їхніх батьків стало урочистим закінченням свята.
Мета заходу була досягнута: залучення дітей до спорту, розвиток прагнення до здорового способу життя. Спортивне свято згуртувало батьків та дітей, забезпечило позитивні емоції для учасників заходу на довгий час уперед. Надовго запам'ятають сім'ї ці щасливі хвилини, проведені разом!










«Масляна іде, до весни нас приведе!»
Скільки приємних хвилювань виникає при одному слові – «Масляна». Це одне із найсвітліших, найрадісніших свят, коли люди проводжають Зиму і зустрічають Весну. Адже це свято, напевно у кожного, асоціюється з улюбленими млинцями та варениками.

 В дошкільному закладі «Зірочка» вже стало традицією зустрічати це свято на вулиці. Діти розповідали  про традиції та обряди на Масляну, читали вірші, співали пісні про весну, водили хороводи. Під час виступу діти проявили себе дуже яскраво та артистично.

І звичайно ж, яка Масляна без символічного спалення ляльки Марени. Вона, яскрава й колоритна, зроблена з дерева та соломи, спалахнула й згоріла швидко, немовби ознаменовуючи швидкий відступ Зими та прихід Весни-красуні.      

А оскільки Масляна приходить не з пустими руками, а з млинцями масляними, то під веселу українську народну музику господиня Масляна пригостила всіх учасників святкування смачними млинцями.

Уся Масляна – неймовірне дійство, яке кожному її учаснику запам’ятається на весь рік. Дорослі та малята були в захваті від свята, до груп пішли в веселому настрої. Вітаємо всіх з Весною!






ВОДІЇ  МАЛЕНЬКІ – А  ПРИГОДИ  СПРАВЖНІ!
Справжні пригоди трапились під час проведення в молодшій санаторній групі сюжетно-рольової гри «Водії». Це ж требі, щоб «патрульна поліція» вирішила перевірити «автобус», який доправляв маленьких пасажирів по своїм справам до міста?!

Варто наголосити, що і не виявила б ніяких порушень патрульна поліція! Адже контролер перевірила у всіх пасажирів білети. Кожний пасажир знайшов своє місце в автобусі. А водій чесно і старанно оголошував зупинки.

Про всяк випадок вирішив водій перевірити свій транспортний засіб в автосервісі. І тут знайшовся дуже вправний механік, у якого було багато інструментів, і кожним з них він попрацював. Отже, автобус в порядку, можна повертатися додому!

Щоб інші герої гри не сумували, на допомогу прийшов вихователь групи і допоміг малятам «відвідати магазин, перукарню, дитячий садок». Тут також кожному знайшлася своя роль.

А по дорозі додому маленькі дошкільнята продемонстрували уміння здійснювати рольові діалоги в процесі рольової взаємодії з водієм, кондуктором, між  пасажирами.

Приємно відзначити, що у вихованців групи досить добре розвинені ігрові навички. У дітей сформовані уявлення про професію кондуктора, водія. Діти знають правила поведінки в громадському транспорті,  відносяться з повагою до праці водія автобуса і кондуктора, діти готові до взаємодопомоги і співпраці  в процесі  реалізації ігрового задуму. Малята навчені обирати роль і діяти відповідно до змісту ігрових дій, пов’язаних з роллю, до кінця гри.

Педагоги – відвідувачі заходу відмітили, що малята добре вжилися в ролі і впродовж гри були справжніми «дорослими». Всі присутні були у захваті від ігрових дій маленьких дошкільнят.







ЛІКАРІ  ЧУДОВІ   БУДУТЬ  ВСІ  ЗДОРОВІ!
Який важкий попався пацієнт! Треба йому все полікувати: і голову, і руки, і ноги, і горло, і очі!...Ой, ще забула про живіт, вуха та ніс! Як добре, що зараз ми вже працюємо без черг! –розмірковувала лікар Даша Д., лікуючи пацієнта Павла Г.

Ось такий ретельний огляд проходили пацієнти в поліклініці, яка «відкрилась» в логопедичній групі «А» у період проведення відкритих переглядів сюжетно-рольової гри до засідання педагогічної ради. Та не тільки кабінет терапевта працював в цьому чудовому закладі. Ретельний огляд хворих проводили і окуліст, і отоларинголог, запрошував до себе і масажист.

А яка ж уважна реєстратор працювала в реєстратурі поліклініки! Нічого не забула: записала і ім’я та по батькові, і дату народження, і домашню адресу, навіть порадила, до якого лікаря краще звернутися. В «коридорі» навіть утворилися черги. Але пацієнтам «скучати» не довелося. Адже уважна старша медична сестра (вихователь Наконечна Р.В.) запропонувала відвідувачам передивитися медичні дайджести, журнали, брошури.

А коли ЛОР-лікар поїхав у відрядження, довелось найдосвідченішому працівнику закладу (звичайно ж, вихователю) лікувати носики та вушка.

І дуже доречно відкрилася аптека. Ой і пощастило ж пацієнтам лікарні! Такий досвідчений та знаючий виявився фармацевт! Усі ліки знає, рецепти усі читає, навіть сам ліки порадити може, але не робить цього, бо знає, що призначати ліки може тільки  лікар!

Ось так і грали вихованці логопедичної групи «А» в лікарню. І не стомлювалися, адже сміливо і охоче мінялися ролями. Чому ж дітям до вподоби було виконувати будь-які ролі?  Відповідь проста: дітям були зрозумілі ігрові дії; малята орієнтувалися у призначенні кожного атрибуту гри, в змозі були ускладнити змістовно свою гру, підказати ігрову дію товаришеві, домовитися про будь-які зміни подій, пов’язаних зі змістом гри. Безперечно, в цьому заслуга вихователя групи, яка провела підготовчу роботу на належному рівні, знайшла способи збагачення соціального досвіду своїх вихованців, забезпечила відповідне розвивальне середовище. Такі педагогічні впливи безперечно є запорукою покращення комунікативних навичок та навичок соціалізації маленьких вихованців «Зірочки»!






У  ДИТЯЧОМУ  КАФЕ  «АЛІСА В ЗАДЗЕРКАЛЛІ»
«Як цікаво відвідувати дитяче кафе «Аліса в задзеркаллі»!», - вирішили вихованці старшої санаторної групи (вихователі Єгорова І.О., Головко Н.А.). Адже під час гри за бажанням дітей малюки перетворилися і на відвідувачів кафе, і на офіціантів, і на пекарів та поварів, і на кухарів, шеф – кухаря, охоронців, бармена, прибиральника… Був у грі малюків і водій, і адміністратор, і кур’єр, і синочки та донечки, мами і тата… Кожному дісталася роль. Кожний вжився у свою роль і з зацікавленістю виконував її впродовж гри, розігрував рольові стосунки відповідно до теми та сюжету гри. Кожна дитина була оптимально навантажена, залюбки дотримувалась встановлених правил.

Педагогам – відвідувачам відкритого перегляду цікаво було спостерігати, як добре дошкільнята володіють ігровими навичками, вміють будувати діалоги, досить вільно спілкуються рідною мовою! Зрозуміло, що таке «якісне програвання дорослого життя» (входження у світ дорослих стосунків) неможливо без ґрунтовної попередньої роботи. В процесі обговорення заходу було з’ясовано, що  вихователями даної вікової групи в період підготовки до проведення сюжетно-рольової гри було створено мовленнєвий альбом, складено та проведено систему попередніх заходів, до яких  входили бесіди, дидактичні ігри та вправи, програвання сценок, міні-сюжетів, вивчення або складання разом з малятами міні-діалогів, читання художньої літератури, та багато-багато іншого. Праця педагогів не пройшла марно. Усі відвідувачі заходу отримали позитивні емоції та познайомились з позитивним досвідом колег. А нагородою малятам стало справжнє задоволення від такого серйозного, обміркованого, продуманого відтворення дорослого життя.







НАДОВГО   ЗАПАМ’ЯТАЄТЬСЯ  ВИХОВАНЦЯМ

СТАРШОЇ  ЗАГАЛЬНОЇ  ГРУПИ  «А»

СЮЖЕТНО-РОЛЬОВА  ГРА  «АТЕЛЬЄ»!
Дуже  полюбляють  вихованці  старшої загальної групи  «А» виставки, презентації, цікаві, гарні покази. Ось і  вирішили  малята разом з вихователем групи Соловйовою Л.П. провести «дефіле» гарного, яскравого, сучасного лялькового та дитячого одягу. Але як же бути, як до нього приготуватися? Мабуть, треба відкривати в групі ательє та самим пошити такий одяг!... На тому й порішили.

Певний час, звичайно, готувалися до такої серйозної, дорослої гри:  створили мовленнєвий альбом, у якому зібрали якомога більше ілюстрацій, інформації про ательє та професії людей, що  у ньому працюють. Поки збирали та оформлювали, встигли ще й вивчити усе! Дібрали атрибути, створили декорації… Роздивилися: а група і справді перетворилася на кабінети і цехи справжнього ательє. Ось так дива! Ось як цікаво!

Залишилась зовсім небагато: пошити ляльковий одяг для дефіле в ательє  «Дюймовочка»… І от, відгадавши загадки, діти «перетворились» на працівників ательє: швачок, замовників, приймальницю,  модельєра, закрійника, прасувальника, майстра по ремонту швейних машин. А Лариса Петрівна (вихователь групи) стала справжнім адміністратором. І робота пішла! Одягнувши яскраві фартухи, працівники ательє зайняли свої робочі місця. Замовники стали замовляти сукні для мами, спіднички для сестрички, штанці  для синочка, курточку для братика… Тут навіть і для ляльок знайшлися ролі! Приймальниця  швидко оформляла замовлення. Закрійник знімав  мірки, кроїв тканину та  готові викрійки  передавав швачкам.

Раптом у швачки зламалась машинка. І ось вже на виклик поспішає майстер по ремонту швейних машин, який швидко знайшов поламку та відремонтував її.

Знову швачка запрацювала, а пошитий одяг віддала прасувальнику. Дивіться, а у прасувальника вже назбиралось роботи і від інших швачок. Та це не проблема: вміє наш прасувальник акуратно  попрасувати одяг та своєчасно передати його приймальниці.

І ось вже приймальниця телефонує замовникам, щоб приходили забирати своє замовлення. Замовники  приміряли готовий одяг і на ляльках – синочках та донечках,  і на собі, і забирали для мами, сестрички… Та не забували сплачували за замовлення та дякувати  за добре виконану роботу…

Нарешті адміністратор повідомив  про показ  моди в  ательє. Гарно  одягнені ляльки, замовники,  працівники ательє поспішили на дефіле. Глядачі  зустрічали «моделей» гучними оплесками. А «моделі» виходили під сучасну музику та демонстрували свій одяг. Інші гравці, як справжні фахівці, розглядаючи їх та ділилися думками і враженнями.

Команда працівників ательє працювала злагоджено та дружно. Усі задачі гри діти успішно розв’язали, а вже про мовлення гравців годі й казати! Надовго запам’ятається  вихованцям старшої групи «А» сюжетно-рольова  гра «Ательє»!










СУПЕРМАРКЕТ ВІДКРИВАЄМО – СВІТ ДОРОСЛИХ ВИВЧАЄМО
Справжнє задоволення від дитячої гри отримали педагоги закладу під час перегляду відкритого заходу в старшій загальній групі «А» (вихователь Грицю О.М.). В цей день вихованці групи святкували «відкриття супермаркету».

Поки «продавці» приводили свої  відділи в порядок, виставляли товар, створювали вітрини, слово, як і годиться перед відкриттям супермаркету, узяла «старший менеджер» (вихователь групи). Усі покупці упродовж гри впевнилися, що старший менеджер сказала правду: «У нашому супермаркеті є все!»

І насправді, чого ж тут тільки не було! А скільки відкрито нових відділів! У відділі «Взуття» сім’я придбала обнови для кожного свого члена: і для мами с татом, і для синочка та донечки, не забули й про бабусю з дідусем. Знайшлись обнови на будь-який смак у відділі «Одяг». Навіть завзяті «модниці» знайшли собі товар до обличчя. А справна продавець ще й змогла підказати, що кому личить!

Оце так кондитерський відділ! І на свята, і на щодень знайшлися в ньому смаколики, та ще й такі, яких ніде раніше не куштували! Та й з продавщицею цікаво поспілкуватися: про кожний смаколик вона все знає, своєму товару найгарнішу рекламу зробить.

Працювали всі старанно та добросовісно. Жодного разу касир не помилилася. А охоронці своєчасно попередили усі «прикрощі», які могли статися у цей день. Мабуть, найдобросовіснішим працівником виявився прибиральник. Встиг він прибрати і торгову залу, і в кожному відділі чистоту і порядок навести.

І над усім цим лунав живий дитячий «щебет», не замовкало спілкування дітей у міні-групках, які утворювалися відповідно до сюжету гри. Це й не дивно, адже «старший менеджер» пильно слідкував, щоб і товару в достатку було, і щоб кожний працівник супермаркету якісно виконував свої обов’язки. Та стосовно «роботи відділів» можна було і не турбуватися: якісна і змістовна попередня робота педагога і дітей в період підготовки розгорнутої гри забезпечила різноманітність ігрових дій та змістовність діалогів у грі. А створення відповідного розвивального середовища, активна робота з мовленнєвим альбомом у зазначений період сприяли розгортанню міні-сюжетів в одну велику гру, яку не хотілося закінчувати.

Педагоги закладу ще раз впевнилися: якісна підготовка вихователя до заходу, активне залучення батьків групи, системність проведення попередньої роботи є важливим фактором та умовою розвитку дитячої гри. А без гри, як відомо, неможливе пізнання та розуміння дитиною-дошкільником дорослого світу, неможливий процес соціалізації, розвитку комунікативних навичок.








МОЛОДЦІ,  МАЛЕНЬКІ МОРЯЧКИ!  ТАК  ТРИМАТИ!
Вихованці молодшої інклюзивної групи запросили відвідувачів заходу разом з ними – «моряками» –  відправитися у морську подорож. Так, так! Непроста тема для ігрової діяльності дісталась молодшим дошкільнятам! Але ж на допомогу завжди прийде вихователь!

Елла Миколаївна, як справжній боцман, «чітко виконувала усі команди капітана». Зумів «боцман» організувати на кораблі роботу і кока з поварятами, і медичної служби, і радиста. А його досвід «бувалого моряка» допоміг на капітанській нараді обрати правильний шлях до таємничого острова, а також приготувати усе, що може знадобитися у подорожі.

І ось вже «моряки» підняти трап та вирушили у путь. Робота на кораблі кипіла, усі працювали злагоджено. Моряки встигли корабель прибрати, корабельні лікарі – виявити недуги та полікувати їх, а кок зі своєю командою нагодував усіх справжніми смаколиками.

Аж раптом (як добре, що є такий «бувалий боцман»!) когось побачив спостерігач за бортом. Капітан не розгубився, віддав правильну команду – і ось вже маленьке цуценятко врятоване. Це перевірили і лікарі.  Але як же воно потрапило у море?! Виявляється, цуценятко припливло за допомогою з таємничого острова, на якому терміново треба рятувати тварин. А найголовніше – врятувати господиню острова – Черепаху та поладнати маяк. І тоді на острові знову запанує мир та злагода…

Ось такі надзвичайні пригоди трапились з вихованцями молодшої інклюзивної групи. Велика подяка педагогам групи за те, що змогли підготувати відповідне середовище з атрибутами, а головне – дати молодшим дошкільнятам необхідні знання та навички для розгортання такого цікавого «дорослого» сюжету. Усі педагоги – відвідувачі заходу  відмітили високий рівень комунікативних та ігрових навичок дітлахів, що насправді допоможе малятам найприроднішим чином – у формі гри – дізнатися про світ дорослих.

Молодці, маленькі морячки! Так тримати!







І  НАЙМОЛОДШІ  ДОШКІЛЬНЯТА   СПРАВЖНІ  ВОДІЇ!
І наймолодші дошкільнята виявилися охочими пограти у водіїв. Звичайно, діткам раннього віку ще важко самостійно грати у розгорнуту гру. Але ж поряд – вихователь. Він і навчить, і покаже, і поряд стане та пограє разом зі своїми улюбленцями.

Так і гралася Галина Гаврилівна:

-      і в автобусі квиточки у пасажирів перевірила;

-      і водію вантажівки допомогла дорогу знайти;

-      разом з дорожнім патрульним перевірила, чи не порушує хтось правила дорожнього руху;

-      а молодим «мамочкам» підказала, як правильно переходити дорогу…

Встигли «перевтілитися» у водіїв не тільки хлопчики, але й дівчата. Усі разом на автобусі «повертались з роботи додому» – у дитячий садок. 







ЩО НЕ ЗРОБИТЬ ОДИН – ЗРОБИМО ВСІ РАЗОМ!
Так добре обізнаними «працівниками будівництва» виявились вихованці молодшої загальної групи. Адже кожний знав, як користуватися тим чи іншим знаряддям праці будівельника, де використовуються предмети, запропоновані педагогом для гри. Та й не тільки! Малята добре засвоїли назви будівельних професій та вміли обрати собі роль до вподоби, хоча деякі з виявлених дітьми знань лежать поза межами їх програми!

Здивувало присутніх і вміння таких невеличких гравців якісно, змістовно і до кінця гри виконувати свою роль. А як же її не виконувати, коли «прораб» (звичайно ж, це вихователь – Вікторія Олександрівна) ходить по будівельному майданчику та перевіряє, чи якісно будівельники виконують своє завдання?! А якщо хтось вже впорався – «прораб» завжди знаходить нову роботу або спрямовує на іншу ділянку будівництва. Але це й не страшно, а навпаки – цікаво. Адже гуртом так весело будувати справжній замок, або добудовувати будівлю, підвозити будівельні матеріали, фарбувати та робити інші будівельні справи – будівельний майданчик досить великий (якщо уважно роздивитися ігровий банер, що допомагає створити відповідну ігрову ситуацію) !

І як же ж можна не захопитися грою, коли у тебе, як у дорослого будівельника, є і справжня захисна каска, і яскравий жилет, і будівельні рукавиці?.. А вже для виконання робіт кожному знайдеться своє знаряддя, та ще й не одне!

Правильно в народі кажуть: «Що не зробить один – зробимо всі разом!»











ОСЬ  ВАМ  І  ПОХІД  ВИХІДНОГО  ДНЯ!
-                    А пограймо, дітки, в театр? – запропонувала своїм вихованцям Лариса Миколаївна, вихователь логопедичної групи «Б».

-                    Пограймо! – з радістю погодились малята. І на цьому гра зупинилась…

Адже справжня цікава розгорнута гра, з виконанням кожною дитиною своєї ролі, з правильним використанням атрибутів, можлива лише за умови наявного особистого досвіду дошкільнят, або, принаймні, почутої інформації, спілкування з дорослими на тему гри.

Звідки ж узятися цим навичкам, якщо, на жаль, у наш час події в оточуючому світі такі швидкоплинні, а батькам часто не вистачає часу на «культпоходи» з дітлахами до театру?!

Ось і вирішили педагог з дітьми та батьками здійснити «похід вихідного дня» та надолужити ці прогалини у досвіді дошкільників.

Ой і цікавим же виявився цей культпохід! А скільки запитань знайшли свої відповіді:

-      Хто такий адміністратор?

-      А що таке афіша?

-      Чому ці гарні картинки та фотографії розвішані на стінах?

-      Навіщо така велика гардеробна?

-      Що робить гардеробник? А касир?

-      Хто ще працює в театрі?

-      А що робить режисер?

-      Чому в театрі лунають дзвоники? Невже зараз буде урок?

-      Що таке фойє? А партер?

-      Як потрапити на балкон?

-      Чому і як рухається сцена?

-      Що це на сцені змінюється весь час? Декорації?! А які вони бувають?..

Подякували батьки і працівникам театру, які дозволили вихователю провести екскурсію після вистави, доторкнутися до деяких таємниць театрального мистецтва.

От і цікава ж вийшла гра після такого культпоходу! Знайшлось в ній місце і водію маршрутки, яка доправила дітлахів до театру, і продавчині квітів (а як же без квітів у театрі!), і касиру, і адміністратору, і гардеробниці, і декоратору, і гримеру, і костюмеру… А як же без режисера і акторів? І як же в такій грі без справжньої  казкової міні-вистави «Загублене люстерко»,  яка навчила учасників гри бути дружними, допитливими, зацікавленими.

Ось вам і похід вихідного дня!






НІБИ СПРАВЖНІЙ СУПЕРМАРКЕТ

 ВІДВІДАЛИ ВИХОВАНЦІ…
Незвичайне запрошення отримали педагогічні працівники дошкільного закладу у період роботи над розв’язанням завдання річного плану щодо мовленнєвого розвитку дошкільників засобами ігрової діяльності: відвідати справжній супермаркет в середній загальній групі…

Педагоги закладу – відвідувачі відкритого показу сюжетно-ігрової діяльності одностайно відмітили якісну підготовку атрибутики до гри. Руками педагогів та батьків були створені різноманітні товари для магазину: і тістечка, і булочки, і піца, і ковбаси, і сири, і вареники, і морозиво,і  овочі, і  фрукти…

А розташовані усі ці «цікавинки», «родзинки» та «смаколики» не в аби якому порядку! Дітлахи разом з педагогом з задоволенням розставляли «ковбаси», «сири», «випічку» по відділах, а продавці  промислових товарів, як справжні фахівці, прикрасили свої вітрини взуттям, одягом, побутовими товарами.

І як же було не «придбати» книжку в книжковому відділі супермаркету, адже продавець не тільки зазивала покупців, а ще й рекламу робила своєму товару!

З усіма ролями впоралися дошкільнята. Касир-контролер правильно обраховувала покупки, видавала чек, охоронці зуміли «розборонити» складну ситуацію, яку «підкинула» гравцям Юлія Миколаївна. А тато і мами в сім`ях встигли і для дому все придбати, і своїх «діточок» обновами порадувати.

І мова  учасників міні-сюжетів в грі «лилась»,  як живильні джерельця. Справді, сюжетно-рольова гра – найкращий засіб мовленнєвого розвитку дошкільника!








НОВИЙ  РІК  ІДЕ,  ДИВА  З  СОБОЮ  ВЕДЕ
Новорічні свята – найулюбленіші свята і дорослих і дітей. А на Старий Новий рік ще й дива відбуваються! У цьому впевнились вихованці і працівники дошкільного закладу. Адже у кожну групу, до кожного працівника у цей день 14 січня 2019 року завітали вихованці старших загальних груп «А» та «Б». Але ж – це диво! – нібито і вихованці, а чомусь до груп завітали і коза, і цигани, і справжні щедрувальники. Гарно дітки щедрували, і козу водили, і пісні співали, і вірші розповідали, і танок циганський станцювали. А господарі щиро раділи та були щедрі на солодощі та добрі слова.

Але на цьому свято не закінчилось: артисти усіх запросили до музичної зали. Чарівною казкою про Різдво привітали педагоги дошкільного закладу всіх своїх вихованців. «Ура! Перемога!» - радісно вигукнули всі дошкільнята – відвідувачі казкового дійства, коли відважні козаки у справжньому змаганні перемогли Чорта та Відьму, що хотіти заховати Різдвяну зірку. Адже навіть маленькі  сніжинки допомагали Козаку перемогти злі сили!

На святі кожному знайшлась цікава справа. Вихованці старших груп із задоволенням пограли у «Свічечку». А дітям середнього дошкільного віку господарі свята запропонували поводити хоровод з козою. З молодшими дошкільнятами відбувалися справжні дива: вони перетворювалися на сніжинки і танцювали разом з вітерцем.

Насправді, Новий рік іде і дива з собою веде!
 











ЯК  ШКОЛЯРІ КАЗКУ ПОКАЗАЛИ,  ДІТЕЙ ЗІ СВЯТОМ ПРИВІТАЛИ
З настанням Дня Святого Миколая кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, а дітвора, звісно ж, – на подарунки. Часточку дива подарували в цей день вихованцям нашого дитячого садка учні Миколаївської загальноосвітньої школи №32 і за доброю традицією влаштували для нашої малечі справжнє казкове дійство.

На свято завітали і янголята, і казкові зайченятка, і Снігова королева, і чарівниці-зірочки. А бешкетник чортик Антипко захотів малятам зіпсувати свято. Та з появою Святого Миколая сили добра перемогли. І усмішка та щирість у дитячих очах ще раз переконали всіх, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов!

Із задоволенням та цікавістю прослухали дошкільнята легенду про Святого Миколая, спостерігали за виступами старших товаришів, узяли участь у розважальній програмі з конкурсами для вихованців дитячого садка, піснями, хороводами, народними іграми.

Цікаво та весело  пройшло свято. Завдяки школярам малята занурились у чарівний світ казки. Під час заходу панувала тепла та зворушлива атмосфера. Святкова метушня, очікування дива, казкові перевтілення, подарунки і цікаві зустрічі – саме такі дитячі враження зберігатимуть у своїй пам’яті дошкільнята.







СВЯТО ВДАЛОСЯ НА СЛАВУ!
За вікном накрапає дощик, сердиті хмаринки заховали сонечко, а в дитсадочку - свято. Сяючі очі дітей, усміхнені обличчя, радісний щебет. Ось на такому піднесеному настрої відбулося свято народної гри в логопедичних групах дошкільного закладу.

Яка ж вона цікава, ота народна гра і в «Довгі лози», і в «Микиту», і в «Кота Опанаса»! Не обійшлося і без веселої народної пісні. «Ой, є в лісі калина» та «Сопілочка» так і просилися з маленької дитячої душі!

А яка ж гра без народних лічилок? В нагоді дошкільнятам стали завзяті слова лічилок «Котилася торба», «Там щука-риба грала» та інших. Дівчата та хлопці закрасувалися у грі «Подоляночка», «У річку гоп», «Варена рибка», «До баби по сіль».

Свято вдалося на славу та залишило незабутні враження у дітей, вихователів та запрошених з інших груп вихованців дитячого садочка.







ЯК ДИТИНА  БІГАЄ  ТА  ГРАЄТЬСЯ,

ТАК  ЇЙ  ЗДОРОВ’Я  УСМІХАЄТЬСЯ
З цією народною мудрістю важко було не погодитися, дивлячись на вихованців середньої санаторної групи, «Пізнайко» які узяли участь у тематичній музичній розвазі  з використанням народних ігор.

І було ж чим зацікавити малят! Чарівний годинник допоміг дітям відправились у подорож у часі, в процесі якої діти пограли у  народні  ігри до кожної з пір року:

-        навесні закликали дощик та варили борщик у новому горщику;

-        спекотним літечком діти вправно стрибали з місця у грі «У річку гоп!»;

-        осінь порадувала малюків багатим врожаєм кавунів та грою «На баштані», а діти із задоволенням обирали ведучого народними лічилками;

-        студеною зимою веселими були безкінечні казочки «Жив собі дід Сажка», «Кожух», де водночас із грою активізувалося діалогічне мовлення дітей.

Повернувшись із «подорожі у часі», діти зробили висновок: «Народні ігри повчальні, цікаві та корисні для здоров’я. У них обов’язково треба грати!»



НАРОДНА ГРА  ВИХОВУЄ ТА  НАВЧАЄ

Гра для дитини – це життя. А для педагога – важливий засіб виховання, найприродніший шлях до прищеплення маленькій дитині-дошкільнику любові до рідного краю, свого народу, інтересу до національних традицій.

Так сталося і з вихованцями середньої  загальної групи, в якій пройшло Свято народної гри. Навіть не передати піднесення та захоплення малят, які залюбки гралися в українські ігри, в які грали їхні мами і тата, бабусі та дідусі! А як же горіли оченята, коли вихователь Крючєк Юлія Миколаївна запропонувала різними способами жеребкування обирати ведучого або головного героя гри : вовка , козу, курочку, кота!

Маленькі дошкільнята виявилися вдячними вихованцями.  Ой, як же страшно було маленьким «козенятам» тікати від «вовка», а «мишенятам» - від хитрого «кота»! А як весело і цікаво пройшла гра «Голубка»! Адже кожній дівчинці захотілося стати голубкою» та одягнути на голову український віночок, а хлопцеві – перетворитися на «голуба»  та приміряти українську козацьку шапку…  І так гарно співали дівчата-господині, граючись у гру «Ой, сусіди - сусідоньки»!

Довго ще тривало у малят  емоційне задоволення від участі у цікавому і яскравому дійстві. Адже дитячі чисті серця вміють розпізнавати усе справжнє, гарне, рідне, глибинно національне, по-справжньому  відкликатися на красу народних традицій!



НАРОДНА  ГРА – ЦЕ  СПРАВЖНЄ  ДИВО!

 «Як добре та весело грати зі своїми дітлахами в народні ігри!» – вирішили батьки після веселих, запальних спортивних свята з використанням народної гри у нашому садочку. А дитини, яка б не любила свята, мабуть, немає! Бо свято – це  веселощі, радість і щастя! Такий позитивний емоційний настрій супроводжував спортивні свята, які пройшли за участі батьків в старших загальних групах «А» і «Б», від початку до кінця дійства.

Спортивні свята – це гарна традиція для нашої «Зірочки». Цього року програма свята включала ігри та конкурси з різними фізичними навантаженнями, цікавими атрибутами, різноманітними народними жеребкуваннями. Присутні діти, батьки та педагоги отримали справжнє задоволення від участі в іграх «Вовк у рові», «Третій зайвий», «Горю дуб» та ін. Справжнє захоплення викликала у дітей участь тат, які проявили акторську майстерність в образі Змія.

Свято урочисто завершилося нагородженнями: малят – медалями за спритність, швидкість та силу, а батьків – почесними грамотами за активну участь у святі.

Усі учасники із задоволенням зазначили необхідність та користь проведення заходів разом з сім’єю. Адже така робота сприяє об’єднанню родин та колективу дитячого садка у вихованні маленьких українців! Ось така вона, народна гра – справжнє диво!















                                       В  ГОСТЯХ  У  ОСІННЬОЇ  КАЗКИ

Чудовою традицією у нашому дошкільному закладі є проведення щорічної осінньої виставки поробок з природного матеріалу. З настанням осені наші вихованці  вже з нетерпінням очікують нагоди проявити свою творчість сумісно з батьками та педагогами, прикрасити інтер’єри груп, фойє закладу чудернацькими виробами з овочів та фруктів. А в цьому навчальному році дітлахи разом з батьками порадували дошкільнят ще й чудовими поробками з природного матеріалу.
 Кожна родина, виготовляючи виріб, проявила свою творчість, фантазію. Виставки були оформлені в кожній віковій групі. А на загальносадовій виставці зустрічали малят і чаклунка-сова, і галявинки з їжаковими сімейками, і овочеві сімейки, що весело споглядали на дітлахів, ніби запрошували їх до казки. А пан-господар виставки – гарбуз – прикрасив себе чарівним осіннім букетом, а свою подружку – прекрасним віночком. У друзі собі вони узяли прекрасні різнобарвні букети, картини, пейзажі, осінні композиції з каштанів, жолудів, шишок, листя…

Усе це різнобарв’я осені подарувало глядачам радість, гарний настрій, естетичне задоволення, адже в кожній роботі залишилась частинка душі, яку вклала кожна родина.

Чекаємо нових вражень у наступному році!




КОЗАЦЬКА  СЛАВА  НЕ  ВМРЕ,  НЕ  ЗАГИНЕ!

14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України, який з 2015 року є державним святом, День українського козацтва. Цей день не пройшов непоміченим і у нашому садочку. У переддень цих важливих дат, 12 жовтня, в закладі для дітей пройшли заходи до дня Українського козацтва та Дня захисника України. Вихованці старшої  санаторної та логопедичної груп з задоволенням взяли участь в історично-патріотичній вікторині «Дух козацтва – український дух» і продемонстрували знання побуту та звичаїв козаків.
Сучасні дошкільнята залюбки граються у козаків, із захопленням беруть участь у козацьких розвагах. Ось і в цьому році у затишному колі дітей старших і середніх груп, вихователів, батьківського активу пройшла фізкультурна розвага «Як козаки по сіль ходили». Свято дало змогу дітям відчути, як жили наші пращури-козаки. Відкриваючи свято, під звуки «Козацького маршу», діти урочисто зайшли до музичної зали, натхненно заспівали Гімн України. В гості до дітей завітали веселий розбійник та господиня. Котигорошко завзято виконував український танок та грав в народні українські ігри з дітьми. А дівчинка Калина звеселила гостей піснею-таночком. Вихованці взяли участь у козацьких розвагах, здолали безліч перешкод, мандруючи за сіллю. Батьки із задоволенням допомагали дітлахам. На святі відчувалися позитивний настрій та піднесення, а дошкільнята збагатились національно-патріотичним духом.
Також у закладі було оформлено виставку малюнків «Козацька слава не вмре, не загине!», на якій представлено малюнки, створені сумісно батьками і дітьми, тематичні ілюстрації  до подій з життя славетних козаків. Під час відвідування виставки малята мандрували козацькими стежками, відвідали Запорізьку Січ, здивувались вмінням козаків-характерників. Педагоги-екскурсоводи розповідали найменшим громадянам нашого суспільства, як колись козаки
Безкрайніми степами вітром літали,

Шаблями ворогів змітали,

На чайках по Дніпру гуляли,

В Криму з ворогами воювали,

До Стамбулу завертали…

Діти впевнились, що насправді славна і багата історія нашого народу! І героїчну сторінку в неї вписали славні козаки-запорожці – степові  лицарі, оборонці української землі. Проведені заходи сприяли вихованню у дошкільників почуття патріотизму, гідності, прищепленню любові та поваги до історичного минулого нашої країни, любові до Батьківщини, інтересу до українських національних традицій.









ЯК  НЕ  БУЛО Б  НА  СВІТІ  КОРАБЕЛІВ,


НЕ  ПОКОРИЛИ   БИ  КОЛУМБИ  ВСІ  МОРЯ!


      Мій  Миколаїв – це будні і свято,  

Мій  Миколаїв - це мама і тато…


Мабуть кожна людина може сказати  гарні слова про своє рідне  місто. Ось і в нашому садочку  відбулося свято, присвячене Дню народження Миколаєва.

7 вересня  під  музичний  супровід святково  одягнені  діти старших груп «А» та «Б» зайшли  до музичної зали.  Вони провели розвагу «Як не було б на світі корабелів, не  покорили би  Колумби  всі  моря!»   

Ведучі  свята  розповіли  дітям  про  день  народження  міста, наголосили,  що  найкраще місце  на  землі там, де  народився  ти.

Діти розповіли вірші про свою Батьківщину, заспівали пісні про рідний край. Слайдова презентація супроводжувалась розповідями ведучого про  рідний  Миколаїв.

Педагоги  нагадали  дітям,  чим  славиться  місто. І маленькі  вихованці  із задоволенням  перевтілились  у  справжніх  корабелів.  А запальний веселий танок моряків у виконанні дітей старшої групи «Б» підняв настрій усім глядачам.  
















1 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ЗНАНЬ

«Зі святом, дорогі друзі,  хай щастить у Країні Знань!» – таку настанову отримали вихованці дошкільного навчального закладу №141 «Зірочка» від усіх казкових героїв, які приходили до них протягом першого навчального дня нового 2018-2019 навчального року, від усіх працівників дитячого садочка – усіх, хто створив для дітей справжнє Свято Знань. Адже зустрічав садок малят святковою атмосферою: різнокольоровими кульками, гарно прикрашеними майданчиками, веселими дитячими посмішками, барвистими квітами та гарним настроєм.

Гордістю за нашу рідну країну, вихованням у дошкільнят патріотичних почуттів, бажання бути вільними і незалежними, багатими та працьовитими були наповнені перші святкові заняття в кожній віковій групі. А чарівна Книга, що завітала до малят на розвагу, навчала дітей  любити та берегти книжки, здобувати нові цікаві знання, бути допитливими та кмітливими, зростати розумними. Порадували діточок і лялькова вистава, і виступи своїх товаришів. Надовго запам’ятають наші дошкільнята ці щасливі святкові миті!

Бажаємо усім дітлахам у новому навчальному році підкорити нові вершини у навчанні, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети!







У  ПОШУКАХ  ПРАПОРА  або  ІГРИ  ПАТРІОТІВ
Під таким кредо розпочалося святкування Дня Незалежності України у дошкільному закладі №141. Перед дошкільнятами постало непросте випробування: виконати завдання квесту з тим, щоб допомогти Україночці та маленькому Прапорцю відшукати великий Прапор України.
Розв’язуючи непрості завдання квесту на станції «Патріотичній», малята із задоволенням вирішували загадки, відповідали на питання про державні символи України, нашу столицю, рідну мову, місто, в якому ми живемо. А про народні символи дітлахи пригадали ще і віршики, і пісню, і прислів’я.
На станції «Ігровій» діти відшукували пару не тільки собі, але й  поєднували у пари краватки-хустинки жовтого та синього кольорів.
На станції «Естафетній» команди жовтих і синіх краваток показали свою спритність, швидкість та витривалість.
А як же зацікавила маленьких дослідників станція «Магічна»! Перетворившись на чарівників, діти в «магічних баночках» досліджували  кольори рідного краю: неба – блакитний, пшениці – жовтий, трави зелений, квітів – червоний, а дитячих мрій – рожевий. Залюбки брали участь у дослідницькій діяльності та фантазували.
І вже у піднесеному настрої наші маленькі патріоти опинились на станції «Музичній», на якій заспівали пісню про Україну, зібрали усі прапорці в єдиний великий Прапор України та радо і гордо відзначили свято – День Незалежності України!















Немає коментарів:

Дописати коментар