Методичний калейдоскоп

НАВЧАННЯ, ЗАСНОВАНЕ НА ГРІ ТА ФАНТАЗІЇ,
ЗОВСІМ НЕ ОБТЯЖУЄ МАЛЯТ!
            У цьому впевнилися відвідувачі майстер-класу з розвитку у дошкільників навичок образної пам'яті засобами ейдетики, який відбувся на базі нашого закладу у лютому 2018 року.
Обговорюючи прийоми попереднього етапу до застосування рекомендацій Школи ейдетики, учасники засідання наголосили, що вона така знайома – ця незнайома ейдетика! Адже виявилось, що досить велика кількість ейдетичних ігор та вправ міцно увійшла у щоденну роботу педагога-дошкільника. А ейдетичні прийоми з використанням тактильних, нюхових, смакових, зорових, слухових відчуттів сприяють розвитку довільної уваги, пам'яті, вербального та невербального мислення, уяви, мовлення.
           «Родзинки» перспективного педагогічного досвіду вихователя Павелко Л.І. (робота з друдлами, картинами-ілюзіями, картинами-перевертишами, метод піктограм), на основі якого і було проведено майстер-клас, залишили по собі позитивні відгуки відвідувачів заходу.
В процесі роботи слухачі – педагоги дошкільних навчальних закладів міста – були активними учасниками дійства, із задоволенням створювали завдяки «фантазії відчуттів» цікаві творчі розповіді, утворювали асоціативні ряди, асоціативні образи.
Особливе хвилювання та позитивні емоції викликали «Чарівні перетворення» – етап роботи, спрямований на відпрацювання, творче застосування та комбінування набутих навичок.
Виставка посібників з розвитку навичок ейдетики, створених руками педагогів нашого закладу, підсилила позитивні враження відвідувачів заходу.
        Учасники засідання підкреслили, що дана методика якнайбільше відповідає психофізіологічним особливостям дошкільнят. Завдяки розвитку образної уяви та яскравої фантазії, ейдетика допомагає використовувати ті виняткові можливості, «резерви», які є в кожної дитини.
Хочемо поділитися з колегами матеріалами майстер-класу. Пропонуємо їх до Вашої уваги.
 


Матеріал майстер-класу з ейдетики


ПРЕСВІТЛИЙ  ЛЕБІДЬ  НАШ

«У час відродження народного мистецтва України до його скарбниці мають увійти, власне, повернутися, стародавні й вічно юні, глибоко гуманні й поетичні образи степової, низової Приморської Таврії».
Ці слова миколаївської журналістки, дослідниці, письменниці, громадського діяча, автора книг та статей про культуру давнього Таврійського краю, художниці Євгенії Петрівни Бондаренко стали лейтмотивом проведеного на базі дошкільного навчального закладу №29 м. Миколаєва майстер-класу, спрямованого на ознайомлення педагогів-дошкільників міста з секретами таврійського розпису. Захід було організовано та проведено силами педагогічних колективів двох дошкільних закладів міста: ДНЗ №29 «Саманта» і ДНЗ №141 «Зірочка».
Ознайомлюючись з системою введення дошкільнят в інформаційне коло щодо тематики запропонованих занять, відвідувачі майстер-класу впевнилися, що при умові застосування новітніх підходів у навчально-виховний процес можна впроваджувати надбання унікальної спадщини декоративно-прикладного мистецтва України – таврійський розпис. Тренера майстер-класу (завідувач ДНЗ №29 Яковлева А.В., вихователь-методист ДНЗ №141 Бороздіна О.В., педагоги ДНЗ №29 Казимір Т.В., Костенюк Н.І., Білан Т.В., ЛисянськаО.О.) показали учасникам заходу ефективні методи та прийоми, завдяки яким нескладно навчати дошкільнят таким унікальним, неповторним, самобутнім елементам таврійського розпису, які насправді відображають особливості природи та побуту жителів приморської низової Таврії, є яскравою ілюстрацією до унікального фольклорного здобутку населення нашого краю.
В процесі роботи відбулось знайомство педагогів-дошкільників з елементами, тематикою таврійського розпису, розповідями про народних майстринь, народними казками, легендами, бувальщинами Півдня України.  
Учасники засідання підкреслили, що використання таврійського розпису підвищує зацікавленість і мотивацію дітей до навчання, є досить природним, зрозумілим для дошкільнят, розвиває естетичний смак, формує почуття гордості за традиції власного народу, є важливим чинником національно-патріотичного виховання маленького українця – майбутнього громадянина своєї держави!
Матеріали майстер-класу з Таврійського розпису


Немає коментарів:

Дописати коментар