понеділок, 28 жовтня 2019 р.

ТАВРІЙСЬКИЙ РОЗПИС

ТАВРІЙСЬКИЙ РОЗПИС КРОКУЄ МИКОЛАЇВЩИНОЮ 

 Закінчили своє навчання педагоги нашого дошкільного закладу на спеціалізованих міських курсах у відомої майстрині, тренера та експерта навчальних програм і курсів з таврійського розпису у ГО «Центр навчання і освіти «Південь» Паранюк Любові Мирославівни. Щодня, повертаючись з навчання, наші курсанти із захватом розповідали про неповторну, захоплюючу красу нашої «Перлини Північного Причорномор’я» (або «Перлини Південного Степу» – так фахівці з нематеріальної культурної спадщини нашого народу назвали нашу «таврійку» – розпис, який турботливо донесли до наших часів лише деякі його носії, а сьогодні – з любов’ю розвивають та розповсюджують майстрині – «Берегині рибацьких часів»). Любов Мирославівна і є однією з таких Берегинь, яка несе у світ глибоко гуманну та вічно юну красу і мудрість нашого народу, приховану у символіці «таврійських лебедів», «квітів», «якірців», «ластівок», «хвильок», «човничків» та інших малюнків-оберегів «таврійки», від щирого серця ділиться своєю майстерністю з людьми. І наші педагоги з радістю опановували секрети розпису, а, повернувшись до дитячого садочка, запланували поділитися і з усіма членами педагогічного колективу. Наприкінці курсів з вдячністю вихователі подарували майстрині такі слова: Таврійський розпис ми вивчали, 
«Краплинку», «човник» малювали,
 «Гачок», «медузу», «берегиню»… – 
 Всьому навчила нас майстриня. 
Душевна, ніжна, терпелива,
 На все їй вистачає сили! 
Ця справа в серці і в руках «горить» – 
 «Таврійку» миттю «оживить»! 
І нас навчила полюбити
 Легку, повітряну красу,
 Зуміти гарно «написати» 
 Природу рідну, неземну! 
Тому і наша група «Вітрила»
 Для себе новий шлях відкрила, 
І щиро дякуємо Вам, 
За все, що передали нам! 
А Вам бажаємо натхнення, Нових, незрівнянних робіт, Щоб нашу славну Україну Побачив весь далекий світ! А ми радіємо, що й інші педагоги нашого закладу тепер отримують змогу поповнити свої знання про «секрети» таврійського розпису! Адже наш заклад також, як і Любов Мирославівна, як і Євгенія Петрівна Бондаренко (людина, яка перша повідомила світові про диво «таврійки»), стояв у витоків його популяризації, залучав наймолодших громадян нашого суспільства до опанування цієї дивовижної краси, виховував почуття патріотизму його засобами. 









Разом несемо любов, красу, патріотичність, гуманність оберегів таврійського розпису світові, навчаємо цьому дошкільнят!


РОЗПИС ТАВРІЇ ВИВЧАЄМО – ПАТРІОТАМИ ЗРОСТАЄМО! 

 Важливою подією для нашого дошкільного закладу стало висвітлення питань впровадження методики таврійського розпису в роботі з дітьми дошкільного віку педагогів закладів дошкільної освіти №141 та №29. Подія відбулася під час наукового дискурсу «Народний настінний розпис в історико-культурному просторі Миколаївщини: історія – сучасні реалії». Захід було організовано Центром освітнього краєзнавства імені Дмитра Кременя Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 
Під час заходу у виступах відомих науковців та практиків Миколаївщини обговорювалися такі питання, як: 
 Таврійський розпис як культурне надбання жителів Півдня України. Проблеми та перспективи дослідження; 
 Євгенія Бондаренко – першовідкривачка унікального народного екстер’єрного розпису на Миколаївщині; 
 Досвід педагогів області щодо використання таврійського розпису як ефективного засобу патріотичного виховання та художньо-естетичног розвитку дітей; 
  Інше. 
 Розкриваючи питання таврійського розпису в дошкільній освіті, Олена Бороздіна, вихователька-методистка ЗДО № 141 ММР «Зірочка» розкрила шляхи впровадження таврійського розпису на базі двох закладів дошкільної освіти №29 та №141 міста Миколаєва, поділилася з учасниками дискурсу напрацюваннями з даного питання. Доповідач представила доробки педагогів закладів, найціннішим з яких є методика навчання дітей дошкільного віку таврійському розпису та навчально-методичне забезпечення її реалізації. Учасники засідання наголосили, що зазначений досвід є унікальним, адже вперше в Україні методика таврійського розпису була розроблена практиками дошкілля, декілька років була апробована в освітньому процесі з дітьми дошкільного віку, презентована колегам міста, області, України. Ми вдячні організаторам дискурсу – працівникам Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, зокрема Божковій Ганні Леонідівні, Крик Дмитру Олексійовичу, іншим учасникам засідання за висвітлення виховного та розвивального потенціалу запропонованої методики та її навчально-методичного забезпечення. Учасники засідання одностайно підкреслили, що таврійський розпис захоплює дошкільнят, тому що в елементах цього розпису вони бачать предмети, об'єкти та явища, які їм близькі, з ними можна діяти, фантазувати та творити. 
Разом з колегами дякуємо усім, хто підтримує досвід впровадження таврійського розпису у роботу з дітьми дошкільного віку.








Таврійський розпис у Києві


-       Як добре, що у сучаснім світі відроджуються народні традиції!
-       Який оригінальний, яскравий, захопливий шлях ви знайшли до сердець маленьких українців, до виховання у них любові до рідної землі!
-       Це насправді про наш Південь України, про нашу Таврію!
-       Народний розпис – завжди неповторне, привабливе, вічно юне мистецтво, особливо актуальне у час відродження національної культури!
-       Дуже цікава та актуальна робота. Представлені матеріали в змозі опанувати як досвідчені, так і починаючі педагоги!
-       Ми вражені! Ми у захваті! Велика подяка за творчий пошук!...
Такі та інші позитивні відгуки почули педагоги закладів дошкільної освіти №141, №29 м. Миколаєва  від відвідувачів ХІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті». На виставці було представлено напрацювання обох дошкільних закладів з опанування дошкільнятами секретів таврійського розпису. Усі, хто зацікавився представленими матеріалами, одностайно  відмітили змістовність та глибину опрацювання питання. Адже розкрито було не тільки теоретичні обґрунтування та методика таврійського розпису у дошкільному закладі. Для використання педагогам-дошкільникам запропоновані практичні рекомендації з перспективного та календарного планування, розробки дидактичних ігор і посібників, наочно-ілюстративний матеріал. А казки, легенди, оповідки рідного краю супроводжені репродукціями картин нашої землячки, журналіста, художниці, людині, яка й повідала світу про таврійський розпис – Євгенії Петрівни Бондаренко.
Робота отримала не тільки позитивні відгуки такого високого педагогічного зібрання – представників педагогічної громадськості восьми країн. Колективи закладів дошкільної освіти №141, №29 м. Миколаєва  нагороджені бронзовою медаллю Міжнародної виставки в номінації «Розробка й впровадження інноваційних засобів навчання, проектів, програм і рішень у закладах освіти».
 Ось так тепло і позитивно зустрів Київ наш таврійський розпис!










Немає коментарів:

Дописати коментар